اخبار
اطلاع رسانی در مورد خطرات بیماری ایدز، اولویت حوزه بهداشت
هادی باقری، کارشناس برنامه ایدز مرکز بهداشت شهرستان آبیک، عنوان کرد: آموزش و اطلاع رسانی در زمینه «اچ ‌آی ‌وی» و ایدز یکی از استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از این بیماری در کشور بوده که البته تعیین مقطع زمانی خاص در سال برای برجسته سازی موضوع و حساس کردن سیاستگزاران، مسؤولان و افراد جامعه به موضوع ایدز و همراه کردن آنان برای پیشگیری از این بیماری، بسیار ضروری است.
باقری با بیان اینکه در کشور ایران، این مقطع زمانی خاص، همزمان با سایر کشورهای جهان به عنوان «روز جهانی ایدز» در تقویم رسمی گنجانده شده است، گفت: ایدز، فقط موضوعی بهداشتی نیست و دارای ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی نیز است. ایشان ادامه داد که به منظور افزایش اطلاع رسانی مناسب در این زمینه، تعیین بزرگداشت روز جهانی ایدز ( 14 آذر) و تعمیم آن به «هفته اطلاع رسانی ایدز» از 13 تا 19 آذر ماه هر سال، مد نظر قرار گرفته است.
به گفته این کارشناس بهداشتی، با توجه به حساسیت موضوع ایدز و رسالت دست اندرکاران عرصه سلامت و بهداشت کشور، هفته مذکور فرصتی مناسب برای تبیین برنامه ها، جلب مشارکت سیاستگزاران و مسؤولان، بیان اقدامات، دستاوردها و چالش‌های موجود و همچنین تکریم فعالیت‌های دست اندرکاران بوده و نوآوری و ابتکار واحدهای مرتبط، به منظور نیل به اهداف تعیین شده، مؤثر و مهم خواهد بود.

 
 
امتیاز دهی